RSS feed for Andrea

Andrea has logged 21 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Divergent

Divergent

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry