• The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Pirates

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The Nest

    ★★

  • Surge

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • A Sun

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • Monos

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • High Life

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Doctor Strange

  • Free Fire

    ★★★★★

  • One More Time with Feeling

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Jason Bourne

  • Paterson

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • The Handmaiden

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Lemonade

    ★★★★½

  • Special Correspondents

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • #ALLMYMOVIES

    ★★★★★

  • Spectre

    ★★★½

  • CRUST III: throth plains