aeon has logged 22 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thunderstruck

Thunderstruck

2012
×
Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Breathe

Breathe

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Match Point

Match Point

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry