RSS feed for Eric (bugrom)

Eric (bugrom) has logged 57 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Derren Brown: Pushed to the Edge

Derren Brown: Pushed to the Edge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Fatal Termination

Fatal Termination

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
1931: Once Upon a Time in New York

1931: Once Upon a Time in New York

1972
×
★★½
Edit this entry  
05
Idaho Transfer

Idaho Transfer

1973
×
★★½
Edit this entry  
05
Trackdown

Trackdown

1976
×
★★★★
Edit this entry  
05
Soul Brothers of Kung Fu

Soul Brothers of Kung Fu

1977
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Girl from the Red Cabaret

The Girl from the Red Cabaret

1973
×
★★
Edit this entry  
05
Dog Day

Dog Day

1984
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fearless

Fearless

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Widowmaker

The Widowmaker

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
The Magic Pill

The Magic Pill

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
City Dragon

City Dragon

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Clambake

Clambake

1967
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cops vs. Thugs

Cops vs. Thugs

1975
×
★★★½
Edit this entry  
21
La Grande Bouffe

La Grande Bouffe

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
Paterno

Paterno

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Sweeper

The Sweeper

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Coldfire

Coldfire

1990
×
★★½
Edit this entry  
31
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Shakma

Shakma

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Paul, Apostle of Christ

Paul, Apostle of Christ

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
U Turn

U Turn

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Face to Face

Face to Face

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Park Is Mine

The Park Is Mine

1985
×
★★★★
Edit this entry