• Hamilton

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Observatory Blues

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Little Evil

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Groundhog Daying

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Don't Think Twice

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★½

  • Deadpool

    ★½

  • Zoolander 2

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • A Very Murray Christmas

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Vacation

    ½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Chappie

    ★★

  • Unbroken

    ★★★

  • American Sniper

    ★★

  • Selma

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★

  • Chef

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★