RSS feed for caitlin
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • #AnneFrank. Parallel Stories

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

  • The Silence

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Lúbtha

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Wounds

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • A Majestic Christmas

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • A Brother

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Welcome Home

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Look Away

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Suspiria

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Little Italy

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Package

    ★★½