Sort by

Paul has logged 292 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Air Mater

Air Mater

2011
×
★½
Edit this entry  
18
Party Central

Party Central

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Mater Private Eye

Mater Private Eye

2010
×
★★
Edit this entry  
18
Monster Truck Mater

Monster Truck Mater

2010
×
★½
Edit this entry  
18
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★½
Edit this entry  
18
Heavy Metal Mater

Heavy Metal Mater

2010
×
★½
Edit this entry  
18
George and A.J.

George and A.J.

2009
×
Edit this entry  
18
Mater the Greater

Mater the Greater

2008
×
★½
Edit this entry  
18
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★½
Edit this entry  
18
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★
Edit this entry  
18
The Band Concert

The Band Concert

1935
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Taris

Taris

1931
×
★★½
Edit this entry  
12
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crocus

Crocus

1971
×
★★★
Edit this entry  
10
Pinball

Pinball

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Intervals

Intervals

1969
×
★★★
Edit this entry  
10
Windows

Windows

1975
×
★★★
Edit this entry  
09
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Land That Time Forgot

The Land That Time Forgot

1974
×
★★
Edit this entry  
07
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dance in the Sun

Dance in the Sun

1953
×
★★★
Edit this entry  
25
Gloria!

Gloria!

1979
×
★★★
Edit this entry  
23
Rocky VI

Rocky VI

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
A Moment in Love

A Moment in Love

1956
×
★★★
Edit this entry  
23
Bullfight

Bullfight

1955
×
★★★
Edit this entry  
23
The Beaning

The Beaning

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fit

Fit

1994
×
★★
Edit this entry  
23
Time & Fortune Vietnam Newsreel

Time & Fortune Vietnam Newsreel

1968
×
★★★
Edit this entry  
22
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Jonas Mekas in Kodachrome Days

Jonas Mekas in Kodachrome Days

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hare Krishna

Hare Krishna

1967
×
★★½
Edit this entry  
20
Butterfly

Butterfly

1967
×
★★½
Edit this entry  
20
Cahuenga Blvd.

Cahuenga Blvd.

2005
×
★★
Edit this entry  
20
Bridges-Go-Round

Bridges-Go-Round

1958
×
★★★
Edit this entry