Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blackenstein

Blackenstein

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Pale Blood

Pale Blood

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Unholy

The Unholy

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost with A Gun

A Ghost with A Gun

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Screaming Marianne

Die Screaming Marianne

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eyes of a Stranger

Eyes of a Stranger

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kookie

Kookie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alice Jacobs Is Dead

Alice Jacobs Is Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Time

Star Time

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Reason

No Reason

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Witchtrap

Witchtrap

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ouija

Ouija

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stucco

Stucco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
High Desert Hell

High Desert Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Night Feeder

Night Feeder

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Demons

Demons

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Chain Letter

Chain Letter

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Three Men You Meet at Night

The Three Men You Meet at Night

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
So Sweet, So Dead

So Sweet, So Dead

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Manitou

The Manitou

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coffin Baby

Coffin Baby

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Head of the Family

Head of the Family

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sleepless

Sleepless

×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dual

Dual

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Willy

Little Willy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry