Sort by

bulletproofQpid has logged 69 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Russian Roulette

Russian Roulette

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
2 Days in the Valley

2 Days in the Valley

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Judge

The Judge

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Open Windows

Open Windows

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
R100

R100

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everly

Everly

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Circle of Love

Circle of Love

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
(Untitled)

(Untitled)

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brazilian Western

Brazilian Western

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everly

Everly

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
88

88

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Losers

The Losers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sukiyaki Western Django

Sukiyaki Western Django

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
God's Pocket

God's Pocket

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
DC Showcase: Catwoman

DC Showcase: Catwoman

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Suburban Mayhem

Suburban Mayhem

2006
×
★★½
Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Borgman

Borgman

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hit

The Hit

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don Juan or If Don Juan Were a Woman

Don Juan or If Don Juan Were a Woman

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kick the Cock

Kick the Cock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tristana

Tristana

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry