Sort by

bulletproofQpid has logged 669 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Under the Cherry Moon

Under the Cherry Moon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
8 ½ Women

8 ½ Women

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
She Hate Me

She Hate Me

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Knack... and How to Get It

The Knack... and How to Get It

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Official Rare Exports Inc. Safety Instructions 2005

The Official Rare Exports Inc. Safety Instructions 2005

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rare Exports Inc.

Rare Exports Inc.

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Butterfly

Black Butterfly

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inconceivable

Inconceivable

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Gun Shy

Gun Shy

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry