Sort by

bulletproofQpid has logged 34 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Breakdown Lane

Breakdown Lane

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Wilson

Wilson

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kill and Pray

Kill and Pray

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saturn 3

Saturn 3

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Band of the Hand

Band of the Hand

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Walker

Walker

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Trolls

Trolls

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High and Low

High and Low

1963
×
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★½
Read prior review Edit this entry