Sort by

bulletproofQpid has logged 65 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Drowning

The Drowning

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Little Help

A Little Help

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Very Bad Things

Very Bad Things

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arsenio Hall: Smart and Classy

Arsenio Hall: Smart and Classy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Semi-Tough

Semi-Tough

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild Card

Wild Card

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love the Hard Way

Love the Hard Way

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spun

Spun

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Supernova

Supernova

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Babylon A.D.

Babylon A.D.

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Tamara Drewe

Tamara Drewe

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Switch

The Switch

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Boudu Saved from Drowning

Boudu Saved from Drowning

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Abduction

Abduction

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Milky Way

The Milky Way

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Empire

Empire

2002
×
★★
Read the review Edit this entry