Sort by

bulletproofQpid has logged 887 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Q

Q

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dream Team

The Dream Team

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Criminal Activities

Criminal Activities

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sex and Death to the Age 14

Sex and Death to the Age 14

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
And Everything Is Going Fine

And Everything Is Going Fine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hot Touch

The Hot Touch

1981
×
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Get Carter

Get Carter

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hobson's Choice

Hobson's Choice

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Madame Claude

Madame Claude

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghost Warrior

Ghost Warrior

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tomboy

Tomboy

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Stepmother

The Stepmother

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Slice and Dice: The Slasher Film Forever

Slice and Dice: The Slasher Film Forever

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Scream Queens: Horror Heroines Exposed

Scream Queens: Horror Heroines Exposed

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Once Upon a Time...

Once Upon a Time...

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry