• Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Colin Quinn: Red State, Blue State

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Wanda Sykes: Not Normal

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★½

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★★½

  • You Don't Nomi

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★★

  • After Midnight

    ★★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★★★

  • The Silence

    ½

  • Rapunzel

    ★★★★

  • Alien: Ore

    ★★★

  • Alien: Specimen

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Abduction

    ★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★★

  • Amy Schumer: Growing

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Never Grow Old

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • One Red Nose Day and a Wedding

    ★★★

  • Alien: Alone

    ★★½

  • Alien: Harvest

    ★★

  • Alien: Night Shift

    ★★½

  • Alien: Containment

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Stuber

    ★★★★

  • Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

    ★★★★

  • I See You

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • Tone-Deaf

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Porno

    ★★★

  • Villains

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Darlin'

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★★½

  • How to Be Alone

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • The Kid

    ★★★★

  • Maria

    ½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Among the Shadows

    ½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★½

  • Lorena

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★½

  • Drunk Parents

    ½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • Entering Red

    ★★★½