Sort by
  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Icahn: The Restless Billionaire

  • The Tinder Swindler

  • Don't Look Up

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • The Guilty

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Annette

    ★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Mank

    ★½

  • Yung Lean: In My Head

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Chris D'Elia: No Pain

  • The Father

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Final Act of Joey Jumbler

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Upside

    ★★

  • Papillon

    ★★★½

  • The Wizard of Lies

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Banking on Bitcoin

  • The Handmaiden

    ★★★

  • Café Society

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Inherent Vice

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Captain Phillips

    ★★½

  • Prisoners

    ★★★½

  • Zero Dark Thirty

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • Argo

    ★★★

  • Moneyball

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★½

  • The Lincoln Lawyer

    ★★★

  • Margin Call

    ★★★½

  • Inside Job

  • Senna

  • Biutiful

    ★★★★½

  • The Boondock Saints II: All Saints Day

    ★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • State of Play

    ★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★½

  • The Darjeeling Limited

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★

  • Inside Man

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★½

  • Oldboy

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★½

  • The Pianist

    ★★★★

  • The Count of Monte Cristo

    ★★½

  • Storytelling

    ★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★½

  • Amélie

    ★★★★