Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Good House

The Good House

2021
×
Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Edit this entry  
15
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★½
Edit this entry  
26
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Icahn: The Restless Billionaire

Icahn: The Restless Billionaire

2022
×
Edit this entry  
06
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Edit this entry  
14
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Chris D'Elia: No Pain

Chris D'Elia: No Pain

2020
×
Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★½
Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
07
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★★½
Edit this entry  
24
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★½
Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
State of Play

State of Play

2009
×
★★½
Edit this entry  
21
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Edit this entry  
17
Inside Job

Inside Job

2010
×
Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★½
Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★
Edit this entry  
31
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★½
Edit this entry  
12
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry