RSS feed for John
  • Big Shark

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★

  • Baker 4

    ★★★★

  • Supreme - Candyland

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Zero - Damn It All

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Tokyo Ghoul 'S'

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • First Love

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★

  • Guava Island

    ★½

  • Zombies

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★

  • Luce

    ★★

  • Monos

  • One Child Nation

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • The Farewell

  • Kitbull

    ★½

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • ★★★★½

  • Re: Life in a Different World from Zero - Memory Snow

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★½

  • Quincy

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Skin

    ★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Skin

    ★½

  • Who Is America?

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Surely, Someday You Will Understand

    ★★★★

  • All These Creatures

    ★★½

  • Mirai

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★

  • Behind the Curve

    ★★★