Sort by
  • Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★½

  • Wonka

    ★★★★★

  • The Marvels

    ★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Now and Then - The Last Beatles Song

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★★

  • American Fiction

    ★★★½

  • Maestro

    ★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Choose Love

    ★★½

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Ghosted

    ★★½

  • Murder Mystery 2

  • Bottoms

    ★★★★★

  • At Midnight

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★★

  • M3GAN

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★★★

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Split Ends

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★½

  • Dirtbag

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • He's All That

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Zahorí

    ★★★★

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Loki

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Something Blue

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★