buna has logged 202 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Untitled

Untitled

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Naked Singularity

Naked Singularity

×
Read the review Edit this entry  
10
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Woody Allen: A Documentary

Woody Allen: A Documentary

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
10 Years

10 Years

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Great Machine

The Great Machine

×
Read the review Edit this entry  
05
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Fan's Guide to Spider-Man: Homecoming

A Fan's Guide to Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Frenemies

Frenemies

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Promise

The Promise

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mojave

Mojave

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry