buna has logged 46 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Promise

The Promise

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mojave

Mojave

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

×
Read the review Edit this entry  
11
Rio

Rio

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jenny's Wedding

Jenny's Wedding

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Radio Rebel

Radio Rebel

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Middle School: The Worst Years of My Life

Middle School: The Worst Years of My Life

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
Edit this entry  
01
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
Edit this entry  
01
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Soccer Mom

Soccer Mom

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry