• Baby Driver

    ★★★★

  • Team Thor: Part 2

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • A Dog's Purpose

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • The Thinning

  • Middle School: The Worst Years of My Life

    ★★★

  • The Promise

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Nerve

    ★★★½

  • Lightningface

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Now You See Me 2

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★★

  • Jenny's Wedding

    ½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Babai

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Mojave

    ½

  • The DUFF

    ★★½

  • Brooklyn

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Lucy

    ★★★

  • Ticky Tacky

  • Mommy

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • Divergent

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Two Faces of January

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Bratz Go to Paris: The Movie

    ★★★★★

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

  • Monsters University

    ★★★★½

  • Now You See Me

    ★★★★½

  • Fateful Findings

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • The Lorax

    ★★★★★

  • Radio Rebel

    ½

  • John Mulaney: New in Town

    ★★★★★

  • Donald Glover: Weirdo

  • Frenemies

    ★½

  • Woody Allen: A Documentary

    ½

  • 10 Years

    ★★½

  • Spy Kids 4: All the Time in the World

  • Captain America: The First Avenger

    ★★

  • Friends with Benefits

    ★★½

  • Cyberbully

    ★½