• Men

    ★★★½

  • Metal Lords

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Uncharted

    ½

  • The House

    ★★★

  • House of Gucci

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • Malignant

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

  • Hellbender

    ★★

  • Mad God

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

  • Pig

  • A Classic Horror Story

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

  • Seance

  • Four Roads

  • The Woman in the Window

  • Cuatro paredes

  • The Power

  • Heavens Hands

  • Godzilla vs. Kong

  • The Scary of Sixty-First

  • Shangri-La

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Framing Britney Spears

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Music

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Bobo the Monkey

  • Finding Jesus

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • A Visitor

  • The Call

  • Puparia

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Run

  • Lost Girls & Love Hotels

  • Violation

  • Another Round

  • Shadow in the Cloud

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

  • Hunted

  • Host

  • Hamilton

  • 80,000 Years Old

  • Taipei Suicide Story

  • The Forest of Love: Deep Cut

  • Smiling Friends

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

  • The Woman Who Ran

  • The Invisible Man

  • Emma.

  • Gretel & Hansel

  • Horse Girl