• The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • The Shining

    ★★★★½