Sort by

BurekAuFromage has logged 30 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pistol

Pistol

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Balkan Spy

Balkan Spy

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paris Belongs to Us

Paris Belongs to Us

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Battle of Sutjeska

The Battle of Sutjeska

1973
×
★★
Read the review Edit this entry