• Bill Maher: #Adulting

  • Night's End

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★½

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • The Supporters

    ★½

  • Eternals

    ★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Heart of Champions

    ★★

  • Silent Night

    ★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Gateway

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • Clickbait

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Ride the Eagle

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Jolt

    ★★

  • Dr. Death

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy