Sort by

Matthew has logged 34 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don

Don

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Ankur

Ankur

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bombshell

Bombshell

1933
×
★★★
Edit this entry  
24
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

1981
×
★★½
Edit this entry  
20
Sisters With Transistors

Sisters With Transistors

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Boogie

Boogie

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Redemption Day

Redemption Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Multiplicity

Multiplicity

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dark Web: Cicada 3301

Dark Web: Cicada 3301

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Osama

Osama

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
Frank Serpico

Frank Serpico

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Orange County

Orange County

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Breach

Breach

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Human Capital

Human Capital

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beyond Terror

Beyond Terror

1980
×
★★★½
Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Leadbelly

Leadbelly

1976
×
★★★½
Edit this entry  
02
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★½
Edit this entry