RSS feed for Bruno
  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Blue Girl

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • The Occupant

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Decline

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The First Temptation of Christ

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★

  • Countdown

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Sitara: Let Girls Dream

    ★★★

  • Fractured

    ★★½

  • Saria

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Furie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Eye for an Eye

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Simonal

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • The Room

    ★★½

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★