RSS feed for Bruno
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Chocante

Chocante

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Air Bridge

Air Bridge

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Express Kidnapping

Express Kidnapping

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Unremember

Unremember

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Edit this entry  
14
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Edit this entry  
09
The Prince

The Prince

2014
×
★½
Edit this entry  
08
Nazi Concentration Camps

Nazi Concentration Camps

1945
×
★★★★
Edit this entry  
08
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Heleno

Heleno

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
29
Apt Pupil

Apt Pupil

1998
×
★★★½
Edit this entry  
29
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Simonal

Simonal

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Crossroads

Crossroads

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Judy

Judy

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Saria

Saria

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry