• Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Iris: A Space Opera by Justice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Unsane

    ★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ½

  • Silence

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • Split

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★½