Sort by

Lee has logged 341 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Game

The Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Rock

Black Rock

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Camille Claudel, 1915

Camille Claudel, 1915

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mud

Mud

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Single Shot

A Single Shot

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Man Down

Dead Man Down

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Witnesses

Witnesses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Platoon

Platoon

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry