Lee has logged 32 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★½
Edit this entry  
22
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
L for Leisure

L for Leisure

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
Edit this entry  
14
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spring

Spring

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Torment

Torment

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★
Edit this entry  
08
Ida

Ida

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tarnation

Tarnation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Child of Rage: A Story of Abuse

Child of Rage: A Story of Abuse

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry