RSS feed for Lee

Lee has logged 224 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
On the Road

On the Road

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Edit this entry  
19
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hungry Hearts

Hungry Hearts

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
Poison

Poison

1991
×
★★
Edit this entry  
07
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Edit this entry  
05
Clown

Clown

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Woyzeck

Woyzeck

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★½
Edit this entry  
26
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trespass

Trespass

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Judgment Night

Judgment Night

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ticket of No Return

Ticket of No Return

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angst

Angst

1983
×
★★★
Edit this entry  
07
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shadows

Shadows

1959
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★½
Edit this entry  
25
The American Scream

The American Scream

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Edit this entry  
23
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★
Edit this entry  
20
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
Edit this entry