Sort by

Daniel has logged 18 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry