• The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Uncle Drew

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • In Search of Ozu

    ★★★★½

  • The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★½

  • Unsane

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Wormwood

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Chappaquiddick

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Loveless

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Dear Basketball

    ★½

  • Sandy Wexler

    ★★½

  • Louis C.K. 2017

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Farthest

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • On Body and Soul

    ★★★½

  • DeKalb Elementary

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Last Men in Aleppo

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★½

  • A Ghost Story

    ★★★★