• Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Jethica

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Bunker Game

    ½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • The Other Me

    ★★

  • Moonfall

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Asakusa Kid

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • One Shot

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Cosmic Dawn

    ★★½

  • The Seed

    ★★½

  • Re-Enter the New York Ninja

    ★★★½

  • New York Ninja

    ★★★★

  • The Addams Family 2

    ★★½

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★★

  • Metal Detector Maniac

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Hellbender

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Agnes

    ★★★½

  • Who Is Bill Rebane?

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • With Pleasure

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Body of the Mined

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Koreatown Ghost Story

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The Feast

    ★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • Blood Conscious

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Black Medusa

    ★★★½

  • King Car

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★★