Sort by

Joe has logged 783 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Young Billy Young

Young Billy Young

1969
×
★★★
Edit this entry  
30
The Other Hell

The Other Hell

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Transgressor

The Transgressor

1974
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Boxer from Shantung

The Boxer from Shantung

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mighty Peking Man

The Mighty Peking Man

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flavia the Heretic

Flavia the Heretic

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Re-Enter the New York Ninja

Re-Enter the New York Ninja

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★★½
Edit this entry  
25
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dawn of the Mummy

Dawn of the Mummy

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Satan

Satan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dreams Don't Die

Dreams Don't Die

1982
×
★★★
Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Sinful Nuns of Saint Valentine

The Sinful Nuns of Saint Valentine

1974
×
★★★
Edit this entry  
19
Strange Brew

Strange Brew

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Edit this entry  
18
Switchblade Sisters

Switchblade Sisters

1975
×
★★★½
Edit this entry  
18
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★½
Edit this entry  
14
Asakusa Kid

Asakusa Kid

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
11
Reform School Girl

Reform School Girl

1957
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

1954
×
★★½
Edit this entry  
11
Beyond Darkness

Beyond Darkness

1990
×
★★
Edit this entry  
11
The American Scream

The American Scream

1988
×
★★★
Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bandidos

Bandidos

1967
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thrilling Bloody Sword

Thrilling Bloody Sword

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
No Retreat, No Surrender

No Retreat, No Surrender

1986
×
★★★
Edit this entry  
07
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry