Sort by

Ben has logged 23 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Town

The Town

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Forest of Love: Deep Cut

The Forest of Love: Deep Cut

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Forest of Love: Deep Cut

The Forest of Love: Deep Cut

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry