• Nightmare Alley

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • The Report

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • First Man

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • The Tribes of Palos Verdes

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Assassin's Creed

    ★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Split

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Legend of Tarzan

    ★★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★

  • Paterson

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Elvis & Nixon

    ★★★

  • Keanu

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Midnight Special

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Love & Friendship

    ★★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★★★

  • The 5th Wave