• Squid Game

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Pink

  • Ride or Die

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Nian

    ★★★★★

  • BLACKPINK: THE SHOW

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Prom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Out

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Kapaemahu

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • Colette

  • Isi & Ossi

    ★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Bonnie and Bonnie

  • AI

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Float

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Dream Factory

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★