• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Therapy Dogs

    ★★★½

  • Hannah Ha Ha

    ★★★★

  • The Civil Dead

    ★★★½

  • Something in the Dirt

    ★★★

  • Platform

    ★★★½

  • Ratking

    ★★★½

  • I Suppose I'm An Inconvenience

    ★★★½

  • The Event

    ★★★

  • Watcher

    ★★½

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★★½

  • Goodafternoon Sweetdream

    ★★★

  • Dear Maslow

    ★★½

  • CD-Trip

    ★★★★

  • Honeycomb

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Fish Fingers

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Tap Runner

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Killing the Eunuch Khan

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • Kafkas

    ★★★

  • The Free Fall

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Your Houseplants Are Screaming

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Earwig

    ★★★★½

  • Good Madam

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Sundown

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Procession

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Telos or Bust

    ★★★

  • A New Old Play

    ★★★★

  • Virgin Blue

    ★★★½

  • Our Eternal Summer

    ★★★

  • From the Planet of the Humans

    ★★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★

  • Psycho Storm Chaser

    ★★★½

  • FIRST TIME [The Time for All but Sunset - VIOLET]

    ★★★★½