Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Domino

Domino

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Play It as It Lays

Play It as It Lays

1972
×
★★★★
Edit this entry  
23
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Thinning the Herd

Thinning the Herd

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Clean

Clean

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Come F*ck My Robot

Come F*ck My Robot

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Familiars

The Familiars

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Freya

Freya

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lucid

Lucid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dana

Dana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inheritance

Inheritance

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
This Is Our Home

This Is Our Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conspiracy of Torture

The Conspiracy of Torture

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Devil

The Devil

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trip for Tat

Trip for Tat

1960
×
★★★½
Edit this entry  
11
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Life of the Dead

The Life of the Dead

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Better Tomorrow II

A Better Tomorrow II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry