• El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Mickey and the Bear

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Kicks

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Dope

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Serenity

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • 8 Mile

    ★★★★★

  • Cowboy Bebop: The Movie

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★½

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Dead Presidents

    ★★★★★

  • Friday

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★