bustakay has logged 230 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

1977
×
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
19
Burnt

Burnt

2015
×
Edit this entry  
15
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
Edit this entry  
15
The Merchant of Four Seasons

The Merchant of Four Seasons

1972
×
Edit this entry  
14
Love Is Colder Than Death

Love Is Colder Than Death

1969
×
Edit this entry  
14
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
Edit this entry  
09
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
Edit this entry  
07
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
Edit this entry  
07
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Edit this entry  
03
Death in Brunswick

Death in Brunswick

1990
×
Edit this entry  
02
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Edit this entry  
01
Sound and Fury

Sound and Fury

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry  
25
Downtown '81

Downtown '81

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
He Died with a Felafel in His Hand

He Died with a Felafel in His Hand

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Edit this entry  
19
Hair

Hair

1979
×
★★★
Edit this entry  
19
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Andy Warhol

Andy Warhol

1973
×
★★★
Edit this entry  
19
Enjoy Poverty

Enjoy Poverty

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★
Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Secret Things

Secret Things

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Take Away

Take Away

2003
×
★★
Edit this entry  
11
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★½
Edit this entry  
09
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Pornographer

The Pornographer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
Edit this entry  
05
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Pola X

Pola X

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Basquiat

Basquiat

1996
×
★★½
Edit this entry  
03
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Night of Fear

Night of Fear

1973
×
★★★
Edit this entry  
01
Satan

Satan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry