RSS feed for Austin

Austin has logged 31 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
Edit this entry  
11
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Edit this entry  
23
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Treehouse

Treehouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Down

Down

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry