• Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • The Stand In

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • High Score

    ★★★★

  • The Old Guard

  • Archive

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ½

  • Klaus

    ★★

  • In Vino

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Irishman

    ★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Still Ill: 25 Years of 'Ill Communication'

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • Wine Country

    ★½

  • Extra Ordinary

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Get Duked!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Extracurricular Activities

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Paradise Hills

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • I Am Mother

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • My Dinner with Hervé

    ★★★½

  • After the Screaming Stops

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★★

  • High Life

    ★★★