Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
½
Edit this entry  
09
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Angels' Share

The Angels' Share

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Archive

Archive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Room for Romeo Brass

A Room for Romeo Brass

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry