• The Batman

    ★★★★

  • Love and Leashes

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • After We Fell

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Awake

  • Blue Miracle

    ★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Girl on the Train

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Red Dot

    ★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Burrow

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Beast

    ½

  • So•nho

  • Hillbilly Elegy

  • Holidate

    ★★★★

  • Vicky and Her Mystery

    ★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • Work It

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The F**k-It List

    ★½

  • The Rental

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Think Like a Dog

    ½

  • The Half of It

    ★★½

  • Rich in Love

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Quarry

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Isi & Ossi

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Airplane Mode

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★