RSS feed for Nicholas
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
American Son

American Son

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mary

Mary

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Red Letter Day

Red Letter Day

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Primal

Primal

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Midway

Midway

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Strange But True

Strange But True

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Share

Share

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harriet

Harriet

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brian Banks

Brian Banks

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Dude

Dude

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Behind the Walls

Behind the Walls

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Trick

Trick

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eli

Eli

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry