Nicholas has logged 50 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pink Wall

Pink Wall

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Countdown

Countdown

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Killerman

Killerman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zeroville

Zeroville

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
American Son

American Son

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mary

Mary

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Red Letter Day

Red Letter Day

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Primal

Primal

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Midway

Midway

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Strange But True

Strange But True

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Share

Share

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harriet

Harriet

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
½
Read the review Edit this entry