Sort by

ƒєιѕту has logged 532 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★★
Edit this entry  
05
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Screw-On Head

The Amazing Screw-On Head

2006
×
Edit this entry  
04
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Metro

Metro

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trancers 3: Deth Lives

Trancers 3: Deth Lives

1992
×
★★½
Edit this entry  
02
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Crying Freeman 5: Abduction in Chinatown

Crying Freeman 5: Abduction in Chinatown

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
Elektra

Elektra

2005
×
½
Edit this entry  
02
Gate of Flesh

Gate of Flesh

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Spirit

The Spirit

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Spirit

The Spirit

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Walking the Edge

Walking the Edge

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Velvet Hustler

Velvet Hustler

1967
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sing a Song of Sex

Sing a Song of Sex

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Escape Artist

The Escape Artist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Collision Course

Collision Course

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Fruit is Swelling

The Fruit is Swelling

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
Code 7, Victim 5

Code 7, Victim 5

1964
×
Edit this entry  
27
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love for an Idiot

Love for an Idiot

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
26
DC Showcase: The Losers

DC Showcase: The Losers

2021
×
Edit this entry  
26
The Indian Tomb

The Indian Tomb

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
All Ladies Do It

All Ladies Do It

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Hot Riding Hood

Red Hot Riding Hood

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Alias Nick Beal

Alias Nick Beal

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Iceman

Iceman

1984
×
Read the review Edit this entry  
22
The Tiger of Eschnapur

The Tiger of Eschnapur

1959
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Church

The Church

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hercules

Hercules

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
Doom

Doom

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek: The Next Generation: Encounter at Farpoint

Star Trek: The Next Generation: Encounter at Farpoint

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Harpy

Harpy

1979
×
Edit this entry  
19
From the Big Bang to Tuesday Morning

From the Big Bang to Tuesday Morning

2000
×
Edit this entry  
19
Marianne's Theatre

Marianne's Theatre

2004
×
Edit this entry  
18
Soldier

Soldier

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Sect

The Sect

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★★½
Edit this entry